Wycieczka do Zatorlandu

W dniu 2 czerwca 2022r. Uczniowie klas 0-3 wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze woj. małopolskie.
Zwiedziliśmy wszystkie parki rozrywki na terenie ZATORLANDU, kina i lunaparki.  ZATORLAND jest kompleksem parków rozrywki, w skład którego wchodzą następujące parki: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii na Wodzie, Park Owadów.

Na samym początku udaliśmy się do największej atrakcji ZATORLANDU – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Następnie zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie owady wśród, których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy oraz oglądnęliśmy gabloty z  okazami owadów egzotycznych. Kolejnym parkiem, który odwiedziliśmy był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie. Park zlokalizowany jest na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej.  Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych.

Wycieczka warta polecenia, co można było zauważyć w oczach dzieci, którzy byli w pełni zauroczeni i zafascynowani pięknem niezwykłej przyrody.