Szanowni Państwo,
Jak co roku w naszej szkole „wolontariat” organizuje zbiórkę żywności dla potrzebującej rodziny.

W tym roku, współpracując ze szkołą w Bańskiej, pomagamy rodzinie z Bańskiej Niżnej. Potrzebująca rodzina to mama z dwojgiem dzieci. Mniejsze jest niepełnosprawne - cierpi na porażenie mózgowe. Rodzina żyje bardzo skromnie, ponieważ matka, zajmując się chorym dzieckiem, nie może podjąć pracy zarobkowej. Rehabilitacja maleństwa również jest problematyczna. W ramach NFZ zostało przydzielone zostało tylko 30 min tygodniowo, a matki nie stać na wykupienie indywidualnych godzin rehabilitacji. Dzięki różnym ludziom dobrej woli udało się już uzbierać fundusze na półroczną terapię dziecka, która została już wykupiona przez koordynatorów u odpowiedniego rehabilitanta. Podarowany został także laptop dla starszej córki, aby mogła uczyć się efektywnie podczas zdalnego nauczania. Pozostała jeszcze kwestia produktów spożywczych.
I właśnie tutaj pojawia się nasze zadanie. Nasz „wolontariat” prowadzi zbiórkę żywności dla tej potrzebującej rodziny. Zbiórka odbywa się w naszej szkole do 19 grudnia 2020r. Produkty można zostawić u Pani Marysi lub Pani Haliny, one umieszczą produkty w specjalnie przygotowanym kartonie.

Po zakończonej akcji jak zawsze prześlę rozliczenie zbiórki oraz podziękowania od rodziny i krótką relację z przekazania świątecznej paczki.

Bardzo proszę o wsparcie naszej zbiórki, może to być kilogram mąki, cukru... Jeżeli będzie nas 15 osób z takim podarkiem to mamy już 15 kg mąki, a to już naprawdę jest ogromna pomoc dla tej rodziny.

Z góry bardzo dziękuję za wsparcie.
Pamiętajmy dobro zawsze powraca :)
Serdecznie pozdrawiam - opiekun „wolontariatu” - Magda Szyszka –Janicka