Spotkanie z pisarką Panią Małgorzatą Nawrocką

Dnia 10 lutego 2020 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Małgorzatę Nawrocką – autorkę kilkudziesięciu książek.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani Małgorzata opowiadała, jak odkryła w sobie talent pisarski i powołanie. Pomogła jej córeczka Faustynka, która codziennie przed snem chciała słuchać nowej, ciekawszej bajki – tak powstała pierwsza książeczka dla dzieci pt. „Piórka z podwórka”.

Pisarka zachęcała uczniów do czytania, wybierania ciekawych, mądrych książek i zrobienia listy pozycji, które każdy Polak powinien przeczytać w życiu między innymi „Pana Tadeusza”, „Quo Vadis”, „Trylogię”, „Władcę Pierścieni”.

Porównała czytelnika do „Mola Książkowego”, który powinien przez całe życie przeczytać 4 tysiące książek. Jeśli chcemy się ładnie wysławiać

i w przyszłości być dobrymi pracownikami, musimy dużo czytać.

Podpowiedziała również, jak zostać pisarzem. „Załóżcie zeszyt

i spisujcie w nim swoje myśli – kiedyś można je będzie wykorzystać, gdy będziecie pisać opowiadanie lub wiersz...”

Autorka zaprezentowała kilka swoich książek, które można było zakupić po spotkaniu. Na zakończenie odbyła się rozmowa z uczniami

o literaturze.

Spotkanie z Panią Wójt Gminy Poronin Anitą Żegleń

We wtorkowe przedpołudnie 12 listopada 2019 roku

Pani Wójt mgr Anita Żegleń spotkała się z uczniami klasy I w bibliotece szkolnej, w ramach ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”, promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze.

Pani Wójt podarowała uczniom książeczki pt. „Pierwsze czytanki dla...”

- ze zbiorku wybrała i czytała z piękną interpretacją i humorem opowiadanie pt. „Nietoperz”, napisane przez Agnieszkę Frączek.

Następnie rozmawiała z dziećmi o zaletach wspólnego rodzinnego czytania

z rodzicami lub dziadkami.

Do książeczki dołączono broszurę informacyjną dla rodziców

„Książeczką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, która przypomina o korzyściach wynikajacych z czytania dzieciom oraz podpowiada, skąd czerpać inspiracje czytelnicze.