VI Dzień Patrona Szkoły

Dnia14 października 2022 roku obchodziliśmyDzień Edukacji  Narodowej i VI Dzień Patrona Szkoły.

Uroczystości tego dnia rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie wspólnie udaliśmy się do szkoły, aby uczcić pamięć błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości i zachęciła do oglądania programu artystycznego.

Najpierw zobaczyliśmy prezentację  pt. "Ks. Jerzy Popiełuszko jakiego nie znacie", przygotowaną przez p. Annę Budz.

Później odbył się  Międzyszkolny konkurs piosenki pod hasłem:  „Zło dobrem zwyciężaj”, który przeznaczony był dla uczniów z klas IV - VIII ze szkół Gminy Poronin. Uczniowie prezentowali utwory muzyczne, nawiązujące do życia i działalności patrona.

Następnie oglądaliśmy teatr cieni o wartościach, które głosił Ks. Jerzy, przygotowany przez panią Magdalenę Szyszkę Janicką z uczniami z klasy VIII.

Później nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu piosenki i w konkursie plastycznym, który odbył się i został rozstrzygnięty przed Dniem Patrona. Nagrody zostały sfinansowane ze środków Gminy Poronin.

Wyniki konkursu piosenki:

I miejsce Karolina Pawlikowska i Martyna Jagieła (SP w Stasikówce)

I miejsce Karolina Dorula (SP w Poroninike)

II miejsce  Paulina Migiel (SP w Suchem

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego:

Klasy I - III

I miejsce – GOSIA SKUPIEŃ KL.I

II miejsce – FRANCISZEK GRACJASZ KL.III

III miejsce – WIKTORIA TYLKA KL.III

Klasy IV – VII

I miejsce – MARTYNA JAGIEŁA KL.VII

I miejsce – ZUZANNA CZERNIK KL. IV

II miejsce – FRANCISZEK MACICZEK KL. V

III miejsce – KONRAD STRĄCZEK KL. VI

Wyróżnienia:

EDYTA ORŁOWSKA KL.III
WERONIKA BAFIA KL. I

Kończąc uroczystość pani Dyrektor Bogumiła Tyrała podziękowała obecnym za wspólny czas i życzyła wszystkim nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy nauczyciela.
W czasie uroczystości swoją obecnością zaszczycili Nas przedstawiciele organu prowadzącego w osobach pani Dyrektor  Centrum Usług Wspólnych -Beaty Chałupki i zastępcy Wójta Gminy Poronin – Macieja Dziubasa.