Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

NPRCzMiło nam poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymaliśmy dotację na zakup książek. W szkolnej bibliotece pojawiły się nowości, a starsze, zużyte książki zastąpione zostaną nowymi. Oferta biblioteki stanie się bardziej atrakcyjna.

Przesyłkę z książkami otrzymaliśmy w pierwszym tygodniu grudnia. Książki czekają jeszcze na wprowadzenie do księgi, opieczętowanie i przed Świętami powinny być dostępne dla naszych czytelników.

Nadrzędnym celem Programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Realizujemy i będziemy realizować ten cel m. in. przez:

• udział w akcjach czytelniczych:
    - „CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”;
    - „Nagraj wybrany utwór literacki”,
  • przeprowadzenie lekcji bibliotecznych on-line,
  • zebranie, opracowanie i udostępnienie uczniom oraz nauczycielom adresów stron internetowych z różnego rodzaju materiałami czytelniczymi,
  • kontakt czytelników (uczniów, nauczycieli, rodziców) z bibliotekarzem poprzez dziennik elektroniczny i platformę Microsoft Teams.

Szczegółowo o programie można poczytać na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod adresem:
www.gov.pl/web/kultura/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa