Konstytucja 3 Maja

Uroczystość UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA!!!
Było patriotycznie i przede wszystkim edukacyjnie. W bieżącym roku wszystkie klasy uczestniczyły w grze terenowej, gdzie głównym zadaniem było odszukanie na terenie szkoły ukrytej Konstytucji. Następnie uczniowie klas starszych pod kierunkiem Pani Magdaleny Szyszka-Janickiej przygotowali i przedstawili akademię słowno-muzyczną, w której starali się przybliżyć główne wydarzenia i pieśni poświęcone temu historycznemu wydarzeniu. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Dawid Czernik. Uczniowie piękne odśpiewali i zagrali Hymn Narodowy oraz pieśni patriotyczne. Ta szkolna akademia na pewno spowodowała, że nikt z uczniów nie miał wątpliwości, jakie święto obchodzimy 3 maja i dlaczego jest dla nas Polaków tak ważne.