Gminny Konkurs Najpiękniejszych Kolęd i Pastorałek

W styczniu 2021 odbyła się III edycja „Gminnego Konkursu Najpiękniejszych Kolęd i Pastorałek”. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Szkolno–Przedszkolny w Zębie.
W związku  z trwającą sytuacją pandemiczną w tym roku konkurs odbył się w sposób zdalny.

Nadesłane filmiki z występami najmłodszych należało przesłać do 22 stycznia 2021 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpiło 29 stycznia 2021.

Występy najmłodszych oceniało profesjonalne jury, które swoją obecnością zaszczycili:

• Anna Malacina – Karpiel – dyrektor GOK w Poroninie; wokalistka i założycielka zespołu Holeviaters,
  • Bartłomiej Kudasik – muzyk zespołu Zakopower i autor tekstów,
  • Robert Czech – multiinstrumentalista, członek zespołów Hajlandery i Jazgot. Jury pochwaliło odwagę, kreatywność artystyczną oraz chęć podtrzymywania tradycji śpiewania kolęd.

Nagrodzono zwycięzców, którzy odznaczyli się pomysłowością formy wystąpienia oraz muzykalnością.

W konkursie tym  I miejsce zajęła Amelia Pawlikowska z Oddziału Przedszkolnego w SP Stasikówce.
Doceniono niesamowity głos dziewczynki i talent wokalny. Akompaniament stworzył jej tata - Marcin Pawlikowski.

OGROMNE GRATULACJE!!!!!

Celem konkursu było: podtrzymanie w młodszym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd, poszerzanie wiedzy na  tradycji Bożonarodzeniowych, rozwijanie ogólnej muzykalności i wrażliwości artystycznej, promowanie młodych talentów, ukazywanie kreatywności artystycznej dzieci, integracja środowisk przedszkolnych.