Konkurs "Christmas vocabulary online"

W grudniu 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Christmas vocabulary online”. Konkurs, do którego uczniowie z kl. 2 i 3 przygotowywali się samodzielnie podczas nauczania zdalnego, odbył się w ramach zajęć kółka języka angielskiego.

Uczniowie otrzymali wszystkie niezbędne materiały do nauki słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia w formie gier (Wordwall), quizów (Quizizz, Quizlet), piosenek (Youtube) oraz prezentacji interaktywnych, opracowanych w programie Genially.

Podczas przygotowań do konkursu, uczniowie nie wiedzieli o tym, że ich wiedza oraz zaangażowanie zostaną docenione wcześniej niż w dniu konkursu.
Konkurs został opracowany w programie Quizizz, uczniowie przystępowali do konkursu klikając w link z zaproszeniem. Należało odpowiedzieć na 21 pytań zaznaczając jedną poprawną odpowiedź spośród dwóch podanych, w skali od najłatwiejszych słów, np. bałwan, choinka, do najtrudniejszych, typu: ozdoby choinkowe, ostrokrzew, a nawet wieniec.

W konkursie wzięło udział 9 uczniów z kl. 2 i 3, uzyskując średni wynik 71%.

A oto laureaci:
1 miejsce: Jan Gondek (kl.2) oraz Franciszek Maciczek (kl.3) – 100%
2 miejsce: Bernadeta Pawlikowska (kl.3) oraz Antoni Maciczek (kl.3) – 95%

Pozostali uczestnicy:
Pawlikowka Wiktoria (kl.3), Adrian Skupień (kl.3), Zuzanna Czernik (kl.2), Julia Łojas-Andrzejewska (kl.2) oraz Wojciech Pawlikowski (kl.2)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję wytrwałości podczas nauczania zdalnego oraz życzę dalszych sukcesów smile