IV Dzień Patrona Szkoły

19 października obchodziliśmy IV Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji odbył się IV Gminny Konkurs pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj". Uczniowie szkół Gminy Poronin rywalizowali, pisząc test wiedzy o życiu i myśli Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Trzy pierwsze miejsca w konkursie i nagrody książkowe zdobyli:

• I Mateusz Bobak - SP w Poroninie,
  • II Szymon Budz - SP w Murzasichlu,
  • III Wiktoria Dorula - SP w Poroninie.

Laureatom gratulujemy wiedzy i sukcesu!

Dziękujemy opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu - Pani Izabeli Gąsienicy – SP Murzasichle, Księdzu Sławomirowi Filipkowi – SP Poronin. Opiekunowie i uczestnicy konkursu otrzymali wyjątkowe dyplomy z autentycznym, odręcznym, archiwalnym wpisem Ks. Jerzego Popiełuszki.

Uroczyste spotkanie społeczności szkolnej rozpoczęło się o godz. 12.00 wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie uczniowie i goście obejrzeli prezentację multimedialną połączoną z krótkimi dygresjami p. Anny Budz, która przypomniała realia czasów PRL, życie i działalność Ks. Jerzego Popiełuszki oraz innych ważnych osób związanych z jego osobą. Po tym, chętni uczniowie i goście wzięli udział w quizie internetowym, który dotyczył wyświetlonej wcześniej prezentacji. Najlepsi i najszybsi w odpowiedziach okazali się: Krzysztof Młynarczyk – SP Stasikówka, Jakub Skupień- SP Stasikówka oraz Franciszek Maciczek- SP Stasikówka. Wyróżnieni uczniowie otrzymali słodką nagrodę.

Następnie ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem “Zło dobrem zwyciężaj”, w którym zadaniem uczniów było zilustrowanie hasła przewodniego w realiach szkolnych lub bliskich uczniowi. Otrzymaliśmy 17 prac. Wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymali: Edyta Orłowska, Martyna Jagieła, Jan Gondek i Rafał Gawron. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali słodką nagrodę za udział w konkursie.

Dziękujemy serdecznie Gminie Poronin oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Stasikówce za dofinansowanie nagród książkowych i słodyczy dla uczniów.