Uczniowie klasy III pod opieką pani Bogumiły Tyrały biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią w tym projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska.

Głównym celem projektu jest rozbudzenie w uczniach ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym – rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Udział w projekcie jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.

Projekt składa się z trzech modułów:

I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW

II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU

III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA

Pierwszy moduł już za nami :-) . Jego realizacja sprawiła uczniom ogromną radość.

Wybraliśmy lekturę „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Lekcje z lekturą to czas aktywnej nauki przez zabawę.
Przed nami dalsza część przygody czytelniczej. Czy będzie równie ciekawie? Czy da okazję do wzajemnej współpracy i masy radości? O tym przekonamy się niebawem :-)